În legătură cu avertizarea Ministerului Educației și Cercetării al Republicii Moldova privind necesitatea evaluării situației generate de condițiile meteorologice dificile și luarea deciziilor referitoare la modalitatea de desfășurare a orelor, Direcția Educație Ungheni informează că astăzi, 26.01.2026, toate instituțiile de învățământ din raionul Ungheni și-au început activitatea în regim normal.
De asemenea, toți elevii din localitățile arondate au fost transportați în siguranță către școlile de circumscripție.
Deciziile au fost luate la nivelul fiecărei instituții de învățământ, în baza evaluării situației concrete din teren, având drept prioritate siguranța și sănătatea elevilor și a cadrelor didactice.
Etapa a III-a a concursului pentru funcția de director – IP Gimnaziul Rădenii Vechi
La data de 19.05.2026, ora 14.00, în cadrul Direcției Educație Ungheni s-a desfășurat a III-a etapă […]


